Volcom & Gnu Game of S.N.O.W

« Read it in English »

Pierwsza edycja Volcom & Gnu Game of S.N.O.W już za nami. Jesteśmy mega zajarani, że nowa skate’owa formuła fajnie sprawdziła się podczas eventu jibbowego.

Mamy nadzieje, że wszyscy startujący i oglądający byli równie zadowoleni z klimatu i przebiegu zawodów jak my. Oczywiście wszystko odbywało się w Volcom Krynistler Snowpark ’u na Jaworzynie Krynickiej.  Dokładnie 17 lutego odpaliliśmy premierową edycje myślę już corocznego cyklu w formie skateowych bitew. Kryniccy szamani zadbali o doskonałą pogodę dzięki której można było ładnie się zbrązowić na twarzy. Po porannych zapisach rozpoczęliśmy część eliminacyjną skate bitew, nie było łatwo a wylosowane pary toczyły między sobą zacięte pojedynki na dwóch równoległych railach. Drogą drabinkowej eliminacji do finału dostali się Jakub Szkaradek i Rafał Sypień, znający się jak łyse konie. Zaowocowało to długotrwałą batalią na finałowej sekcji z długim kink’iem. Zwycięzcą okazał się Szkaradio wykazując się największa wytrzymałością i balansem robiąc rurę przez całą jej długość.

Kuba został królem Volcom & Gnu snow skate’a a w blasku słońca został obdarowany żywą gotówką oraz poważnym pakietem nagród. Wice król Rafał, także nie wyjechał z pustymi rękoma przytulając kilka stów i nagrody rzeczowe. Godne podkreślenia jest także uczestnictwo w zawodach jedynej reprezentantki płci pięknej w osobie prze walecznej Weroniki Xięskiej, która oczywiście nie wyjechała z Krynicy z pustymi rękoma.

Na sam koniec zostawiliśmy przysłowiową „wisienkę na torcie” w postaci dwóch best tricków naszych partnerskich sponsorów Gnu Snowboards oraz ThirtyTwo. Tu zaczęło się poważne wrzucanie bangerów przez całą jibbową ekipę zebraną tego dnia w Krynistler. Dwie przeszkody, kink oraz wymagający trapez zaserwowały nam poważne numery !! Tym razem Rafał Sypień zajął I miejsce na długim kink’u zgarniając świeżutkie TM3 od Thirty Two Polska, na tej przeszkodzie wyróżniony został także Tomek Zielony. Na trapezie z kolei triumfował niezawodny i niezłomny Maciek Długosz aka Dziadu, który przy okazji reprezentuje także marki Volcom & Gnu wrzucając bezkonkurencyjnie fs 50-50 pop 270 transfer do bs tailslide ! Tym numerem Dziadu zabrał do domu deseczkę od Gnu Snowboards. Wyróżnienie otrzymał tu z kolei Olaf Sypień.

Weronika Xięska

Rafał Sypień

Każdy kto, przyjechał na Game of Snow, nie zależnie czy startował czy kibicował mógł uraczyć się kiełbą z grilla lub pieczonym ziemniakiem. Dodatkowo ekipa Mervin Polska zadbała o możliwość przetestowania najnowszych desek Gnu i Lib Tech. Wszystko co działo się podczas Volcom & Gnu Game of S.N.O.W zobaczyć można na fotorelacji przygotowanej przez Łukasza Hospoda oraz video edicie zmontowanym przez Sebastiana Stenkę z Shred For Life.

Wielkie dzięki dla wszystkich sponsorów, partnerów oraz osób, biorących czynny udział organizacji Volco & Gnu Game of S.N.O.W. Ekipie Boardzone Store za ogarnięcie BBQ, sklepowi Snow-City.pl za nagrody, Thirty Two Polska za best trickowe buty oraz Gnu Snowboards za pełne partnerstwo i kozak nagrodę główną. Podziękowania dla całej niezawodnej ekipy Park Pirates, za super przygotowane przeszkody pod event i zimowe ogarnianie Volcom Krynistler Parku !

Widzimy się w przyszłym roku w Volcom Krynistler Snowpark Jaworzyna Krynicka !

Partnerzy:  Mervin Poland / ThirtyTwo Polska / snow-city.pl / BoardZone Shop / Volcom Krynistler Snowpark Jaworzyna Krynicka / Kolej Gondolowa Jaworzyna Krynicka S.A. / Park Pirates / GNU / Shred For Life